Меню сайту


незалежна православна студія
Погода в УкраїніКалендар
«  Травень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031


УГОДНИК БОЖИЙ, ЯКОМУ НАРОД МОЛИТЬСЯ ПРО ЗБЕРЕЖЕННЯ ВІД РАПТОВОЇ СМЕРТІ
Святий Священномученик Харлампій


(23 лютого)

 

   Святий Харлампій був єпископом міста Магнесії. Мирно керував своєю паствою, навчаючи її Слову Божому і наставляючи на шлях спасіння, він дожив до глибокої старості. Йому було вже 113 років, коли в 202 році імператор Септимій Север почав гоніння на християн. Під час цього гоніння постраждав і старий єпископ Магнесії. За відкрите сповідання віри Христової і викривання нечестивого імператора він був схоплений поганами і приведений в суд. Судді запропонували Харлампію принести жертву богам, загрожуючи в разі незгоди віддати його на жорстокі знущання. Але єпископ Христовий з твердістю відмовився. Тоді, за наказом суддів, двоє слуг почали стругати тіло старця залізними кігтями, тіло мученика виявилось твердішим від заліза, а залізні кігті, якими стругали його, розгинались в руках вражених мучителів. Ці мучителі і самі увірували в Христа, що подав таку дивну силу Своєму єпископу і були за це в той же час покарані мечем. Потім один з суддів, на і’мя Лукій, сам взяв знаряддя тортур і почав мучити Харлампія. Але раптом руки його відпали біля самих ліктів, так немов хто їх відтяв мечем, і доточилися до тіла мученика. Другий суддя Лукіан підійшов до Харлампія і плюнув йому в обличчя. Гнів Божий покарав і цього нечестивця, і голова його повернулась лицем назад і в такому положенні залишилась на великий жах всіх присутніх. Тільки по молитві Харлампія, Господь змилостивився над суддями і зцілив їх. Після цього Лукій сам увірував у Христа і прийняв хрещення від Харлампія; Лукіан же, хоча не увірував, однак припинив подальші знущання над святим мучеником, вирішивши повідомити про все, що відбулося, самого імператора. Север, який знаходився тоді в Антіохії Писидійській, послав у Магнесію триста найжорстокіших воїнів з наказом привести до нього місцевого християнського єпископа. Воїни схопили Харлампія і, вплівши в довгу бороду старця мотузку, так вели його на ній до самої Антіохії. В Антіохії імператор наказав пекти мученика на повільному вогні і потім спробував переконаннями схилити його до відречення від Христа. Але святий Харлампій не тільки не піддався на улесливі умовляння царя, але своїм твердим сповідництвом і дивовижними чудесами, які творив, довів самого імператора до визнання могутності християнського Бога. Север припинив подальше катування Харлампія. Тоді один з наближених імператора на імя Крісп почав переконувати Севера, що Харлампій чаклун, який розбещує народ, зневажаючи богів. І Крісп добився свого. Імператор знову покликав Харлампія і вимагав, щоб він приніс жертву богам. Харлампій відмовився і був засуджений на смерть через усікновення мечем.

  

   Воїни привели його на страту. Перед стратою святий мученик почав молитись, і по закінченню молитви праведна душа Його тихо відійшла до Господа. Воїни повернулись і розповіли імператору, що засуджений помер раніше, ніж вони встигли його стратити. Імператор був глибоко вражений цим і навіть не заборонив своїй дочці Галині, таємній християнці, поховати тіло святого мученика.

   

    В Мінеї про священномученика Харлампія розповідається, що перед смертю він звернувся до Бога з такою молитвою: " Господи! Якщо угодно Тобі, молю Тебе, дай славу імені Твоєму, і де покладені будуть мої мощі, і пам'ять моя буде шануватися, то не буде на місці тому голоду і мору, і хвороботворного повітря, але буде на місцях тих мир і тілу здоров’я і душам спасіння”. Голос з неба відповідав на молитву святого мученика: "Буде так,як ти просиш.

   

   Безперечно, що саме та молитва святого Харлампія послужила для народу за основу шанування цього святого переважно як рятівника від наглої смерті. Дійсно, коли як не під час страшних і морових пошестей людина наражається на небезпеку наглої смерті? Тим часом, святий Харлампій молився про порятунок від моровиці всіх, хто шанує пам'ять його, і Господь обіцяв йому зробити по молитві його. Варто відзначити ще, що і самого святого Харлампія Господь сподобив дожити до глибокої старості і мирно відійти до небесної оселі, уникнувши насильницької смерті від меча. Ця обставина також могла стати основою для того, щоб вважати святого Харлампія особливим захисником від небезпеки наглої смерті.

  

     Святий священомученику Харлампіє моли Бога за нас.       

Меню сайту

А у д і о а р х і в
АУДІОАРХІВ

друзі сайту
РІВНЕНСЬКА ЄПАРХІЯ 
Сайт храму святої Покрови в м. Ніжині
cerkva-snt.at.ua
Свято-Духівський храм УПЦ КП м. Дніпропетровськ

Block title

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Собор Різдва Пресвятої Богородиці 2024