Меню сайту


незалежна православна студія
Погода в УкраїніКалендар
«  Травень 2018  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031

 Хоч щодня


          Хоча пройшло уже років тридцять, а ту хмаринку він досі пам’ятає. Було це в селі Даниловичі, що під Гомелем. Забули люди Бога. Річки почали повертати, моря створювати. Уявили себе богами. Як їх на розум наставити?

          І взялася посуха. За місяць не випало ані краплі дощу. Трави полягли й пожовтіли, все жито згоріло. Як бути? Загине врожай – голод неминучий. І пішли колгоспники до голови з проханням дозволити їм з батюшкою відслужити в полі молебень з іконами і церковними пісне співами. А часи тоді були страшні: влада намагалася закрити церкви, які ще залишилися, а дивом уцілілих священиків розігнати, щоб і духу православного на землі не залишилося.

          Голова був у відчаї. І план виконувати треба, і голоду боїться, і влади безбожної. І людей шкода – як виживуть? Махнув рукою – служіть свій молебень!

          Три дні всім миром постили, навіть худобу не годували. А на небі – ні хмаринки. Нарешті, з іконами і молитвами пішли люди в поле. Попереду – отець Феодосій у повному облаченні. Усі взивають до Бога, всі душі ніби в одно злились покаянно: «Прости нас, Господи, надумали жити без Тебе. Господи, помилуй…»

          І раптом бачать – на горизонті зявилася хмаринка. Спочатку маленька, а потім усе небо над полем заволокло. Як же вони до Бога взивали! І пішов дощ. Та не просто дощ, а справжня злива! Напоїв Господь землю.

          Голова радів: «Моліться хоч щодня!» І що дивно – у сусідніх районах жодної краплі не впало.

          П’ять років було тоді синові отця Феодосія. Тепер він сам став батюшкою. Звати його отець Федір. Запитаєш його про хмаринку – заклопотане обличчя й просвітліє. Чи можна забути ту зливу Божественної благодаті? Тепер отець Федір храм Всіх Святих будує, щоб люди від духовної спраги не загинули.      

Меню сайту

А у д і о а р х і в
АУДІОАРХІВ

друзі сайту
РІВНЕНСЬКА ЄПАРХІЯ 
Сайт храму святої Покрови в м. Ніжині
cerkva-snt.at.ua
Свято-Духівський храм УПЦ КП м. Дніпропетровськ

Block title

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Собор Різдва Пресвятої Богородиці 2018